Odesílání zboží je od 21. 12. 2019 do 1. 1. 2020 přerušeno. Děkujeme za pochopení. Šťastné a veselé Vánoce, děkujeme za přízeň a těšíme se na Vás v roce 2020!

Malbucare Fe+Iron doplněk stravy 15 ml spray

 
 

Malbucare Fe+Iron Spray

Skvělý produkt podporující nejen růst a vývoj dětí, imunitu, výkonnost nebo termoregulaci.

Dostupnost Objednáno
247 Kč / ks
Kód produktu MLB0031
Značka Malbucare
Kategorie Doplňky stravy
Položka byla vyprodána...
 

Železo má mj. význam pro růst a vývoj dětí, imunitu, výkonnost, termoregulaci. Železo, běhání a výživa běžců.

Železo je zásadním stopovým prvkem. Je součástí krevního hemoglobinu s těsným vztahem k transportu dýchacích plynů. Málo železa znamená málo hemoglobinu a kyslíku ve tkáních. Až ¼ mužských běžeckých atletů vykazuje v průběhu sezóny anemii z nedostatku železa – IDA (Iron Deficiency Anemia).

V návaznosti na nedostatek železa se vyskytuje i nízká hladina hemoglobinu. Až 31% běžců a 87,5% triatlonistů vykazovalo nízké hladiny hemoglobinu (<Hb 120 pro ženy a <Hb140 pro muže).

Nedostatek železa společně s nízkou hladinou hemoglobinu patří mezi závažné nutriční komplikace, které ovlivňují nejen výkonnost, ale především regeneraci a imunitu sportovců. Nedostatek železa se projevuje ztrátou chuti, únavou, bledou sliznicí, palpitacemi, koutky úst, atrofií jazyka a pozměněnými imunitními funkcemi.

Zdroje železa - Denní doporučená dávka je 20mg železa, přičemž se vstřebá asi jen 10% za fyziologických podmínek. Dvojmocné železo se vstřebává lépe. Mezi důležité faktory, které zvyšují vstřebávání železa, patří organické kyseliny, vitamin C, rostlinné alkaloidy nebo inositol. Mezi faktory snižující příjem patří káva, čaj, kakao, fosfáty z  Coca Coly, současný vysoký příjem zinku (semínka) nebo současný vysoký příjem vápníku (mléko nebo vejce). Podávání železa ve formě tablet v sobě skrývá řadu komplikací. Nejčastějším zdrojem jsou organické soli železa případně komplexy železa a polymaltózy. Jejich perorální podávání často způsobuje chronickou zácpu, průjem nebo bolesti břicha.

Malbucare Fe+ IRON Spray - Je bukální podjazyková forma železa v komplexu látek podporující jeho vstřebávání přes sliznici úst. Ta tvoří přirozenou vstupní bránu do organismu. Jeden vstřik tak obsahuje 3,5 mg železa (25% RHP*). Na rozdíl od tablet tak nehrozí uvedené vedlejší účinky. Jednoduchá forma aplikace pod jazyk během dne nebo tréninku řeší zvýšené potřeby železa běžců a sportovců.

Kdy doplňovat?

  • V těhotenství, při kojení, pobyt ve vysokých nadmořských výškách, při vytrvalostním sportu
  • Při poruchách absorpce (zánětlivá onemocnění, průjmy, léčiva)
  • Ztráty krve (gastrointestinální krvácení, menstruace, dárcovství krve, operace, nehody),
  • Nedostatečný přívod stravou (jednostranná výživa, podvýživa, strava chudá na maso, veganská strava).

 

Složení 1 dávka: Čištěná demineralizovaná voda, glycerol, inosin, vitamin C 40 mg (RHP* 50%), fumaran železnatý 5,85mg/3,5mg Fe+ (RHP* 25%), Bioperine® 1 mg, kyselina citronová – E330, sorban draselný E202 – konzervant, sukralosa E955 – sladidlo.

*RHP referenční hodnota příjmu.

Dávkování: Vstříkněte 1x dávku 2-3 denně na sliznice úst a nechte působit. Nepřekračujte maximální doporučené dávkování.

Upozornění: Ukládejte mimo dosah dětí! Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Přípravek není určen pro děti, těhotné a kojící ženy. Minimální trvanlivost do konce data uvedeného na obalu a etiketě. Výrobek neslouží jako náhrada pestré stravy. Dbejte na vyváženou stravu a zdravý životní styl.

Uchovávejte v suchu, na tmavém místě při teplotě do 25°C.

Balení Sprej: obsah 15ml +/- 5% cca 100 dávek

Minimalní datum spotřeby uvedeno na dně 

Výrobce : Malbucare s.r.o., Malostranské nábř. 558/1, 118 00 Praha 1
Vyrobeno v ČR

Prodejce:2Care s.r.o.,Komenského 1543,Lomnice nad Popelkou, 51251, CZ

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: